Türkiye’de Turizm

Harun Reşit Aydın / Ekonomist - 14.01.2018

Harun Reşit Aydın

Harun Reşit Aydın / Ekonomist

1983 Almanya doğumlu olan Harun Reşit Aydın, üniversiteyi bitirdikten sonra Almanya ordusu ile Afganistan’da görev aldı ve 2006 yılında Türkiye’ye dönüş yaptı. Dış ticaret sektöründe uluslararası firmalarda yöneticilik ve aynı zamanda yatırım danışmanlığı yaptı. Şu anda ise Suriyeli çocuklar için bir proje yürütmekte. İş hayatı dışında seyahat etmeyi seven Harun Reşit Aydın şimdiye kadar 52’ye yakın ülkede bulundu.

Türkiye’nin turizm sektöründeki yerini değerlendirmesini istediğimiz Harun Reşit Aydın öncelikle bunun için Dünyada ki duruma bakmak gerektiğini söylüyor. Son senelerde genel olarak turizm sektöründe bir gerileme görüldüğünü söyleyen Harun Reşit Aydın, bunun sebebinin ise dolardaki ciddi değer kazanması ve bir çok ülkedeki siyasi istikrarsızlıklar olduğunu belirtiyor.

Ülkemizde yaşanan sıkıntıların da turizmi durgunlaştırdığını söyleyen Harun Reşit Aydın, önümüzdeki senelerde ise tekrardan hareketlenmelerin olacağını düşündüğünü söylüyor. Bir çok ülke gezdiğini ve samimiyetle Türkiye’nin bu ülkeler arasında önemli bir yerde olduğunu da söyleyen Harun Reşit Aydın, geleceğe umutla bakılabileceğini sözlerine ekliyor.

E-Bülten