18 Yaş Altı İçin Hesap Açılışı

İlker Diker / Papara CEO - 02.01.2018

İlker Diker

İlker Diker / Papara CEO

İstanbul doğumlu olan İlker Diker evli ve 2 çocuk babasıdır. Çalışma hayatına 1999 yılında Garanti Bankası'nda Shop&Miles ve Bonus’un program ortaklarının yönetildiği birimde başladı. 2005 yılında Türk Ekonomi Bankası üye iş yerleri satın alma ve pazarlama birimine geçiş yapmış. 2014’ün başında ödeme sistemleri dünyasına kendi markası olan PayWizard ile girerek şirket kurmuştur.. Bugün Türkiye’nin önemli elektronik para kuruluşlarından Papara’nın CEO’su olarak kariyerine devam ediyor.

Papara’nın oldukça kullanışlı ve basit olduğuna değinen İlker Diker birisine para gönderebilmek için  karşı tarafın mutlaka üye olması gerekmediğine değiniyor. Herhangi bir arkadaşınızın cep telefonuna ya da e-mailine bakiye transferi yapılabildiğinin altını çizen İlker Diker Papara’ya üye olmayan birinin, cüzdanında bulunan 5 TL’yi gönderdiğinde, karşı tarafa iletilen mail ve sms aracılığıyla basitçe üye olabileceklerini belirtiyor.

Üye olmanın basitliği haricinde 18 yaş altı kullanıcılar için de verdikleri elekronik para işlemlerine değilen İlker Diker 18 yaşının altında ki bir kişinin arkadaşına para göndermesi ya da elektronik ticarette kartı olmadan alışveriş yapabilmesinin normal şartlarda mümkün olmadığına değiniyor. Papara’nın yarattığı yeni çözümler ile 18 yaş altında ki kişilere de hizmet sunduklarını belirten İlker Diker. Özellikle 18 yaş altında ki kitleler için inanılmaz bir özgürlük olduğunu ve Türkiye’de ki unbank, underbank popülasyonunun 18-20 milyona denk geldiğine dikkat çekiyor. Bu kitleye çözüm üretmek gerektiğini belirten İlker Diker Papara’nın 18 yaşının altındaki, 13 yaşına kadar olan kullanıcılara rahatça üye olma ve uygulama içerisinden bir Papara kart satın alarak, Dünya’nın her yerinde kullanmalarına olanak sağladığını belirtiyor. Aynı zamanda kullanıcıların, cüzdanda ki bakiyeleriyle para transferi de gerçekleştirebildiğini belirtiyor.

E-Bülten