Arda Yiğithan Orhan Kimdir?

Arda Yiğithan Orhan / Kolektif House - Co Creator - 26.01.2018

Arda Yiğithan Orhan

Arda Yiğithan Orhan / Kolektif House - Co Creator

Kendini bir girişimci olarak tanıtan Arda Yiğithan Orhan üniversite için gittiği Amerika'da bilgisayar mühendisliği okumuş. Silikon Vadisi'nde ve Türkiye'de bir çok şirkette çalışma ve tecrübe kazanma imkanı bulmuş. Türkiye'ye kardeşi ile birlikte geliştirdikleri mobil uygulama için dönüş yapmış ve ardından girişimcilik serüveni başlamış. Şu an Kolektif House ve Kolektif Labs bünyesinde iş hayatına devam ettiğini belirtiyor.

Kolektif House kurucularından olan Arda Yiğithan Orhan’la gerçekleştirdiğimiz röportajda kendisini daha yakından tanıma şansı bulduk. Kendisini girişimci olarak tanımlayan Arda Yiğithan Orhan bilgisayar mühendisliği okuduğunu söylüyor. Bilgisayarla çok küçük yaşlarda yazılım üzerine çalışarak tanıştığını belirtiyor. Liseyi İstanbul Koç Lisesi’nde okuduğunu ve daha sonrasında Amerika’da üniversite hayatına devam ettiğini söylüyor.

Arda Yiğithan Orhan, Türkiye’ye döndüğünde ise bir çok büyük şirketin bünyesinde çalıştığını belirtiyor. Türkiye’de bir kaç girişim serüveninin olduğunu söyleyen Arda Yiğithan Orhan, daha sonrasında tekrar Amerika’ya gittiğini ve burada silikon vadisinde çalışma şansı yakaladığını ekliyor.

Burada geleceğin otomobil teknolojileriyle alakalı çalışmalar gerçekleştirdiklerini söylerken daha sonrasında kendisinin bir şeyler yapmak istediğini söylüyor ve bunun için de kardeşiyle bir mobil uygulama geliştirdiklerini belirtiyor.

Bir borsa uygulaması yaptıklarını ve bu uygulamayı da Türkiye’de denemek istediklerini ifade ederken İstanbul’a geldikten sonra ise Kolektif House işiyle ilgilendiğini ve bu sayede yepyeni bir hayata başladığını söylüyor Arda Yiğithan Orhan.

E-Bülten