Bir Markanın Potansiyeli Nasıl Ortaya Çıkarılır?

Göksemin Gökalp Özdemir / Stratejik Marka Danışmanı - 01.02.2018

Göksemin Gökalp Özdemir

Göksemin Gökalp Özdemir / Stratejik Marka Danışmanı

Göksemin Gökalp Özdemir çocukluğunun bir kısmını Texas’da geçirmiş ve defalarca okul değiştirmiş. 20 yaşında üniversiteyi bitiren Göksemin Gökalp Özdemir kariyerine TNT Express ile başladı. Ardından kariyerine perakende sektörüne Swatch bünyesinde çalışarak devam etmiş. Calvin Klein, G-star gibi markaların Türkiye’deki marka müdürlüğünü üstlenmiş. Bu tecrübelerden sonra ise Vakko’da satış ve pazarlama müdürlüğüne geçiş yapmış. Son iki senedir ise danışmanlığın yanı sıra Google ve İş Bankası’nda girişimcilik projelerinde mentörlük yapmakta. Aynı zamanda özel bir üniversitede marka üzerine dersler de veriyor.

Markanın Potansiyeli’ni ortaya çıkarma konusunda insanların elinde herhangi bir sihirli değnek olmadığını söyleyen Göksemin Gökalp Özdemir, markaların potansiyellerini ortaya çıkarmak için öncelikle markayı gerçekten iyi tanımanın gerektiğini ve yol haritasının ona göre çıkarılması gerektiğine değiniyor.

Göksemin Gökalp Özdemir, her markanın bir bebek gibi olduğunu ve her bebeğin alışkanlıklarının farklı olduğu gibi markalarında alışkanlıklarının farklı olduğunu söylüyor. Markayı iyi tanıyarak, markanın alışkanlıklarını anlayarak çözümlerin üretilmesi gerektiğini ve marka potansiyelinin o aşamadan sonra ortaya çıkarılmaya çalışılmasının gerektiğini söylüyor.

E-Bülten