Burçak Yıldırım, Girişimciler İçin Kendi Hikayesini Paylaşıyor

Burçak Yıldırım / Tezgahçılar Kurucu Ortak - 14.01.2018

Burçak Yıldırım

Burçak Yıldırım / Tezgahçılar Kurucu Ortak

Kendini "eğitimci bir ailenin çocuğu" olarak tanımlıyor. 2.5 yaşında eğitim hayatına başlamış ve ailesinin eğitimci olmasından dolayı eğitimle haşır neşir olarak büyümüş. Akademiyle beraber iş deneyimi yaşamak için erken yaşta pek çok işte çalışmış. Satış, finans danışmanlığı, bankacılık, iş geliştirme uzmanlığına kadar giden kariyerinde sonunda en çok yapmak istediği şeyi yapmış ve kendisini girişim dünyasının içerisinde bulmuş. Yaşadıklarını özetlerken "para kazanabileceğim bir çok iş deneyimi yaşadım ve bu beni hayalimdeki girişime hazırlayan en büyük etmen oldu" diyor.

Kendini girişimci olmak isteyenlere tavsiye verebilecek biri olarak görmeyen Burçak Yıldırım, kendisinin ne yapmak istediğini uzun zamandır bildiğini ancak bunu nasıl yapacağını bilmediğini söylüyor.

Hep yapmak istediği şeyin çalışmak ve üretken olmak olduğunu belirten Burçak Yıldırım kurumsal hayatın dinamikleriyle çalışmayı mantıklı bulmadığını bu yüzden bu yolu seçmediğini söylüyor. Girişimci olmak isteyen insanların öncelikle ne yapmak istediklerini bulmalarını öneriyor.

Girişimci olmakla alakalı yanlış bir algının olduğunu belirten Burçak Yıldırım. Girişimci olup, kendi işinin patronu olunca yatmak diye bir şey olmadığını, çok çalışmak gerektiğini söylüyor. Bunu başaramayacak kişilerin girişimciliğe atılmaması gerektiğini ve tekrar kim olduğunuzu, ne yapmak istediğinizi iyi bilmenizin gerektiğini belirtiyor.

Türkiye’de başarılı olabilmenin sırrını inatçı olmak ve kolay pes etmemek olarak gördüğünü belirtirken yaptığınız işi iyi yapamayabileceğinizi ancak o işi yapmak isterseniz ve ısrarlı olursanız mutlaka birilerinin sizi fark edeceğini söylüyor. Burçak Yıldırım inatçı olabilen ve çalışmayı seven kişilerin başarılı olabileceğini ve yapamayacakları hiçbir işin olmadığını söyleyerek sözlerine son veriyor.

E-Bülten