Burçak Yıldırım Kimdir?

Burçak Yıldırım / Tezgahçılar Kurucu Ortak - 04.01.2018

Burçak Yıldırım

Burçak Yıldırım / Tezgahçılar Kurucu Ortak

Kendini "eğitimci bir ailenin çocuğu" olarak tanımlıyor. 2.5 yaşında eğitim hayatına başlamış ve ailesinin eğitimci olmasından dolayı eğitimle haşır neşir olarak büyümüş. Akademiyle beraber iş deneyimi yaşamak için erken yaşta pek çok işte çalışmış. Satış, finans danışmanlığı, bankacılık, iş geliştirme uzmanlığına kadar giden kariyerinde sonunda en çok yapmak istediği şeyi yapmış ve kendisini girişim dünyasının içerisinde bulmuş. Yaşadıklarını özetlerken "para kazanabileceğim bir çok iş deneyimi yaşadım ve bu beni hayalimdeki girişime hazırlayan en büyük etmen oldu" diyor.

Yaptığımız röportajda kim olduğunu hala bilmediğini ve hala kim olduğunu bulmaya çalıştığını söyleyen Burçak Yıldırım eğitimci bir aileden geldiğini ve hayatı boyunca eğitimle haşır neşir olduğunu söylüyor.

Okul hayatına henüz 2.5 yaşındayken başlamış ve küçük yaştan itibaren bir şeyler keşfetme sevdalısı olduğunu belirtiyor. Lisede fen bölümünde okuduğunu ancak her zaman işletme bölümü okumak istediğini, üniversite tercihlerinde de 24 tercihinin tamamını işletme bölümüyle doldurduğunu ifade ediyor.

Babasının bu durumdan pek hoşnut olmadığını ancak bu sevdadan da vazgeçmediğini ekliyor. Üniversite hayatında kitap, takı satıcılığından ithalat, ihracat ve finans danışmanlığı gibi bir üniversite öğrencisinin para kazanabileceği bir çok işle uğraştığını ancak bu işlerden yalnızca bir tanesinin mesleğine yol açtığını söylüyor.

E-Bülten