Burçak Yıldırım Tezgahçılar’ın Hikayesini Anlatıyor

Burçak Yıldırım / Tezgahçılar Kurucu Ortak - 01.01.2018

Burçak Yıldırım

Burçak Yıldırım / Tezgahçılar Kurucu Ortak

Kendini "eğitimci bir ailenin çocuğu" olarak tanımlıyor. 2.5 yaşında eğitim hayatına başlamış ve ailesinin eğitimci olmasından dolayı eğitimle haşır neşir olarak büyümüş. Akademiyle beraber iş deneyimi yaşamak için erken yaşta pek çok işte çalışmış. Satış, finans danışmanlığı, bankacılık, iş geliştirme uzmanlığına kadar giden kariyerinde sonunda en çok yapmak istediği şeyi yapmış ve kendisini girişim dünyasının içerisinde bulmuş. Yaşadıklarını özetlerken "para kazanabileceğim bir çok iş deneyimi yaşadım ve bu beni hayalimdeki girişime hazırlayan en büyük etmen oldu" diyor.

Burçak Yıldırım, Tezgahçılar’ın hikayesini anlatırken, üniversiteden beri kendi girişimini yapma hayali olduğunu söylüyor. Kendisinin eğitmen bir aileden geldiğini ancak parlak bir öğrenci olmadığını ve akademiye pek inanmadığını belirtiyor. Lise çağlarında günlüğüne bir gün eğitimle alakalı bir şeyler yapmak istediğini yazdığını söylüyor.

Bunun sebebinin ise eğitim sistemin hoşuna gitmemesi olduğunu ifade ediyor. Ayrıca ilk zamanlar ortağı olan Bora Bey’in de dijital geçmişi olduğunu ve dijitali iyi bilen birisi olduğunu belirtiyor. Bu sayede yollarının birleştiğini söyleyen Burçak Yıldırım, ilk zamanlar hiçbir sermayelerinin olmadığını ve bu sebepten abisinin kapısını çaldıklarını anlatıyor.

Abisinin de onlara destek verdiğini ve Tezgahçılar’ı açtıklarını söyleyen Burçak Yıldırım, kendisinin de ilk zamanlar ortağı olduğunu ancak sonrasında abisiyle yollarının ayrıldığını söylerken başlangıçtaki desteğine minnettar olduğunu belirtiyor. Tezgahçılar fikrinin de eğitim, öğretim hayatının eğlenceli olabileceği fikriyle oluştuğunu söyleyen Burçak Yıldırım eğitimin sadece Powerpoint sunumu olarak değil aynı zamanda dinamik ve deneyimsel olarak öğrenme formülleriyle olabileceğini belirtiyor.

Özellikle Finlandiya’nın büyük bir örnek olduğunu ve bunun Türkiye’ye de entegre edilebileceğini söylerken Tezgahçılar’ın da bu modelle yola çıktığını belirtiyor.

E-Bülten