Büyük İçerik Üreticisi Siteler ile Yarışmak

Ömer Akgün / Seo Danışmanı - 11.01.2018

Ömer Akgün

Ömer Akgün / Seo Danışmanı

SEO Danışmanlığı yapan Ömer Akgün, bu serüvene ortaokul ve lise yıllarında web tasarımla başlamıştır. Şimdiye kadar web alanında bir çok proje üretti ve çeşitli markaların internet sitelerini yönetti. Daha sonra SEO'yu keşfederek çeşitli ajanslarda SEO alanında çalışmalar yaptı ve kendi dijital ajansını kurdu. Ajans deneyimi sonucunda şu anda serbest olarak çalışmaya devam etmekte.

Ömer Akgün büyük içerik üreticisi sitelerle daha küçük sitelerin yarışabilmesi için özellikle dikkat etmeleri gereken konunun büyük sitelerdeki gibi içerik sayılarının fazla olması gerektiğini söylüyor.

İçerik üretilirken kullanıcılara hitap eden içeriklerin üretilmesi gerektiğini de söyleyen Ömer Akgün sadece arama motorlarını önemseyerek içerik üretmenin oldukça yanlış olduğunu da belirtiyor. Bunların dışında PR ve reklam çalışmalarına da önem verilmesi gerektiğini ve küçük sitelerin rakipleriyle aynı pozisyonda veya daha iyi pozisyonlarda yer alabilmesi için backlink’e de önem vermeleri gerektiğini vurguluyor.

Ömer Akgün son olarak site içi ve site dışı optimizasyonların da birbirinden ayrılmaması gerektiğini sözlerine ekliyor.

E-Bülten