Çalışanlar Yaptıkları İşi Eğlenceli Hale Getirmek İçin Ne Yapabilir?

Ercan Altuğ Yılmaz / Time Go Kurucu Ortak - 28.06.2018

Ercan Altuğ Yılmaz

Ercan Altuğ Yılmaz / Time Go Kurucu Ortak

Yıldız Teknik Üniversitesi, Matamatik Mühendisliği mezunu olan Ercan Altuğ Yılmaz, tutkulu olduğu eğitim sektöründe ilerlemiş. Kendini eğitimci olarak tanımlıyor. Bilge adam, Turkcell gibi firmalarda çalışmış. Eğitim teknolojileri üzerine uzmanlığı geliştirmiş. Turkcell çalışırken Oyunlaştırma ile tanıştığını ve kariyerinin devamında Oyun ve Oyunlaştırma üzerine çalışmalar gerçekleştirmiş. İki kitabı bulunan Altuğ, oyunlaştırma üzerine de konferanslar düzenliyor.

Ercan Altuğ Yılmaz iş hayatında çalışanların geri bildirim alarak verimliliklerini daha fazla arttırabileceklerini ve bunun üzerine çalışmaları gerektiğini ifade ediyor.

Çalışanları parayla olmayan daha motivasyonel faktörler sağlayacak oyunlar ile tatmin etmek gerektiğini ve iş verimliliğine katkı sağlayacağını ifade ediyor. İnsanların bu sayede daha farklı karakterlerini gösterebileceklerini özlerine dönebileceklerini belirtiyor.

Bir şirketin bu konuda çalışma yaptığını ve satış hedefini ilk tutturanlara bir dart vererek gerçekleştirdiği satış adetine bağlı olarak dart arttırarak kazananlara maddi yada manevi ödüllendirmeler gerçekleştirdiğini ifade ediyor

E-Bülten