Can Dörtkardeşler Kimdir?

Can Dörtkardeşler / Udentify Co-Founder - 07.12.2017

Can Dörtkardeşler

Can Dörtkardeşler / Udentify Co-Founder

İstanbul Teknik Üniversitesi, Ekonomi Mühendisliği son sınıf öğrenci olan Can Dörtkardeşler, İzmir'li. 1993 yılında Karşıyaka'da doğmuş ve yaklaşık 7 senedir İstanbul'da hayatına devam ediyor. Udentify şu an üzerinde çalıştığı 3. Projesi. İlk olarak moda danışmanlığı yaparak girişimcilik hayatına başlamış. O dönemde 4 kişilik ekibi ile 2 yıl bu iş üzerinde çalışmış. Daha sonra Otsimo isimli bir sosyal gelişime başlamış. Bu girişimini iyi bir yere getirdikten sonra projeden ayrılarak Udentify‘ı kurmuş. Şu an Udentify hem Türkiye hem de Amerika pazarında faaliyet gösteriyor ve kariyerine burada devam ediyor.

Can Dörtkardeşler, 93 yılında İzmir’de dünyaya gelmiş ve Tevfik Fikret Fransız Koleji ve İzmir Atatürk Lisesi’nde öğrenim hayatına devam etmiş ve şu an da İstanbul Teknik Üniversitesi Ekonomi Mühendisliği son sınıf öğrencisi.

Genç girişimci Can Dörtkardeşler, Udentify öncesinde iki ayrı proje yürütmüş. Girişimcilik hayatına moda danışmanlığı yaparak başladığını ve o dönemde dört kişilik bir ekiple iki yıl boyunca çalışmalarına devam ettiğini anlatıyor.

Geçen sene Otsimo isimli sosyal gelişim projesi üreten Can Dörtkardeşler, Otizimli çocuklar için oluşturduğu eğitim programının devam ettiğini ve iyi başarılar temenni ettiğini söylüyor. Geçen sene Udentify‘i kurarak yeni bir projeye atıldıklarını belirtiyor. Udentify’nin ise kapalı alan ve mağazalarda müşterilerin satın alma alışkanlıklarıyla alakalı veri topladıklarını ve bunları anlamlandıran bir proje olduğunu ifade ediyor.

E-Bülten