Can Dörtkardeşler Udentify’ın Hikayesini Anlatıyor

Can Dörtkardeşler / Udentify Co-Founder - 09.12.2017

Can Dörtkardeşler

Can Dörtkardeşler / Udentify Co-Founder

İstanbul Teknik Üniversitesi, Ekonomi Mühendisliği son sınıf öğrenci olan Can Dörtkardeşler, İzmir'li. 1993 yılında Karşıyaka'da doğmuş ve yaklaşık 7 senedir İstanbul'da hayatına devam ediyor. Udentify şu an üzerinde çalıştığı 3. Projesi. İlk olarak moda danışmanlığı yaparak girişimcilik hayatına başlamış. O dönemde 4 kişilik ekibi ile 2 yıl bu iş üzerinde çalışmış. Daha sonra Otsimo isimli bir sosyal gelişime başlamış. Bu girişimini iyi bir yere getirdikten sonra projeden ayrılarak Udentify‘ı kurmuş. Şu an Udentify hem Türkiye hem de Amerika pazarında faaliyet gösteriyor ve kariyerine burada devam ediyor.

Yaklaşık beş altı yıldır kendi işlerini yapmaya çalıştıklarını ve problemleri, fikirleri yazıya geçirerek düşündüklerini söylüyor. Problemler üzerine çalışırken e-ticaret gibi kanallarda site sahipleri pazarlamacılar gibi kişilerin müşteri hareketlerini takip edebildiklerini analiz edip gerekli optimizasyonları yapabildiklerini belirtiyor.

Kendilerinin bunu offline yani gerçek hayatta mümkün olmadıklarını ve bunu gerçek mağazalarda da yapılabileceğini hala %92’lik perakende cirosunun mağazalardan geldiğini söylüyor ve denemeye başladıklarını ekliyor.

Toplamda 3 adet teknoloji denediklerini gereksiz maliyetler harcadıklarını ifade ediyor. Önlerine çıkan engellerinde Udentify’nin neden oluşturulduklarının cevabı haline geldiğini ve yeni teknolojiler denemeye devam ettiklerini anlatıyor.

En sonunda görüntü işlemeyi en iyi teknoloji olarak kabul ettiklerini söylüyor. Şu anda da yapılan görüntü işlemeyle müşterilerin reyonlardaki hareketlerini inceleyip değişkenlere bağlı olarak satışın değişkenliği ve verimlilik ölçmeyi sağlayacak özellikler sağladıklarını sözlerine ekliyor.

E-Bülten