Cinsel Terapi Konusunda Çekinen Bireylere Tavsiyeler

Ebru Soydaş / Medicana Uzman Klinik Psikolog - 10.01.2018

Ebru Soydaş

Ebru Soydaş / Medicana Uzman Klinik Psikolog

Cinsel terapi ve Hipno terapi uzmanı Ebru Soydaş, Girne Amerikan Üniversitesi’nde uzman klinik psikolog eğitimi almış. Yüksek lisansını Beykent Üniversitesi’nde klinik psikolojisi üzerine yapmış. Cinsel ve Hipno terapi, çocuklarda ve bağımlılıklarda hipnoz kullanımına yoğunlaşarak kariyerine devam ediyor.

Ebru Soydaş cinsel terapi konusunda çekinceleri ve tavsiyelerini bizlere anlatıyor. Öncelikle cinsel terapinin daha yeni yaygınlaşmaya başladığını söylüyor. İlk zamanlarda insanların akıllarındaki soruları dahi rahatça soramadığını ve bir arkadaşım vardı tarzında sorularla karşısına geldiklerini ancak aslında çağımızda bu tarz problemlerin oldukça normal olduğunu sözlerine ekliyor.

Cinsel işlev bozukluklarının erkeklerde %70, kadınlarda ise her on kadından birinde bu problemlerin yaşandığını ifade ediyor. Bu sorunları insanların tıpkı grip gibi bir hastalık olarak görmeleri gerektiğini söyleyen Ebru Soydaş, insanların cinsel işlev bozuklukları varsa rahatlıkla tedavi amaçlı başvuru yapmaları gerektiğini sözlerine ekliyor.

E-Bülten