Dijital Mecralar Üzerinden Marka Nasıl Pazarlanır?

Göksemin Gökalp Özdemir / Stratejik Marka Danışmanı - 25.03.2018

Göksemin Gökalp Özdemir

Göksemin Gökalp Özdemir / Stratejik Marka Danışmanı

Göksemin Gökalp Özdemir çocukluğunun bir kısmını Texas’da geçirmiş ve defalarca okul değiştirmiş. 20 yaşında üniversiteyi bitiren Göksemin Gökalp Özdemir kariyerine TNT Express ile başladı. Ardından kariyerine perakende sektörüne Swatch bünyesinde çalışarak devam etmiş. Calvin Klein, G-star gibi markaların Türkiye’deki marka müdürlüğünü üstlenmiş. Bu tecrübelerden sonra ise Vakko’da satış ve pazarlama müdürlüğüne geçiş yapmış. Son iki senedir ise danışmanlığın yanı sıra Google ve İş Bankası’nda girişimcilik projelerinde mentörlük yapmakta. Aynı zamanda özel bir üniversitede marka üzerine dersler de veriyor.

Dijital pazarlamanın bir bütün olarak ele alınması gerektiğini söyleyen Göksemin Gökalp Özdemir, dijitalde bir varlık gösterme çabasında olan kişilerin her alana yayılmaları gerektiğini belirtiyor.

Yalnızca tek bir mecraya yönelmenin oldukça yanlış bir hareket olduğunu ve dijital pazarlamanın 360 derece yapılmasının doğru olduğunu söylüyor. Dijitalde olunması gereken bütün mecralarda tutarlı ve sürekli bir şekilde bulunulması gerektiğini belirten Göksemin Gökalp Özdemir aynı zamanda web sitesi ve SEO çalışmalarının da entegre bir şekilde devam ettirilmesini tavsiye ediyor.

E-Bülten