Dijital Pazarlama da E-Posta İçerikleri Nasıl Hazırlanmalıdır?

Murat Erdör / Me Consultancy Kurucu - 10.01.2018

Murat Erdör

Murat Erdör / Me Consultancy Kurucu

Murat Erdör, doğma büyüme Ankaralı. 2000'li yıllarda iş imkanı ve kariyer olanakları için İstanbul'a taşınmış. Finans, eğitim, hizmet, enerji ve dijital sektörlerde çalışma imkanı bulmuş. 20 senelik tecrübesinin ardından Me Consultancy adında danışmanlık şirketi açmış ve kariyerine kendi şirketinde devam ediyor.

E-posta içeriklerinin nasıl hazırlanması gerektiğini anlatan Murat Erdör, eskiden herkese aynı maili atabileceğimizi ancak şimdi gelinen noktada online ve offline ayrımı olduğunu bu sebepten daha dikkatli içerikler hazırlanması gerektiğini söylüyor.

2000’li yıllarda biri bizi gözetliyor yarışmasını örnek olarak gösteren Murat Erdör, Türk halkının insanların yaptıklarıyla alakalı fikir sahibi olmayı sevdiğini ve bu tarz yarışmaların da o senelerde bu sebepten reyting rekorları kırdığını belirtiyor.

Şu an da aslında bu yarışma formatında bir hayat yaşadığımızı söyleyen Murat Erdör, girdiğimiz mağazalardan yürüdüğümüz yollara kadar her yerde kamera sistemleriyle izlendiğimizi söylüyor. Markaların edinilen dataları alıp fiziki mağazalardan, web sitelerinde nerelerde gezinildiğinden, sosyal medya yorumlarından ve diğer kanallardan datalar edinerek bu bilgiler kişisel mesajlarla e-posta içeriklerinde kullanırlarsa yapılabilecek en iyi içerik olduğunu söylüyor Murat Erdör.

Bunu yapan şirketlerin dört beş sene önce yaptıkları yatırımların kazançlarını şimdi fazlasıyla gördüğünü söylüyor. Tüketicilerin alışveriş merkezlerinde gezip baktıklarını inceleyip akşamında onlara atılabilecek özel bir maille ürünlerin tüketiciyle hızlı şekilde bir araya getirilebildiğini belirtiyor.

E-Bülten