Dijital Pazarlama Sektöründe Kariyer Yapmak

Yasin Kaplan / Moof Dijital Reklam Ajansı Kurucu Ortak - 11.01.2018

Yasin Kaplan

Yasin Kaplan / Moof Dijital Reklam Ajansı Kurucu Ortak

2008 yılından beri dijital sektörünün içinde olan Yasin Kaplan sektörün gittikçe büyüme gösteren ve her sene dijital reklamlara yapılan yatırımların oldukça arttığını dile getiriyor. IBM’nin 2017’de ki ilk altı ay verilerine göre %14’lük bir büyüme olduğunu söyleyen Yasin Kaplan, artık markaların bu alana ciddi yatırımlar yaptığını söylüyor.

Artık geleneksel mecraların daha geri planda olduğunu ve daha az yatırım aldığını ifade ederken bu pazar büyüdükçe yatırımların daha da artacağına inandığını dile getiriyor. Dijital alanına girmek isteyen insanların özellikle eğitimlere önem vermesi gerektiğini söyleyen Yasin Kaplan teori tarafının iyice öğrenilmesi gerektiğini tavsiye ediyor.

Eğitimlere katılan kişilerin eğitim esnasında kendi yeteneklerinin farkına varmaları gerektiğini söylüyor ve kreatif taraflarının mı analitik düşüncelerinin mi daha iyi olduğunu bilmelerinin gerektiğini söylüyor. Analitik zekasının daha iyi olduğunu düşünen kişiler Google Adwords, dönüşüm optimizasyonu tarzı konulara yönelmesinin daha faydalı olacağını söyleyen Yasin Kaplan, içerik tarafının kendisini daha mutlu edeceğine inanan kişilerin ise daha çok dijitalde içerik nasıl üretilir sorusuna cevap aramaları gerektiğini söylüyor.

Yasin Kaplan, Dijital sektöründe kariyer yapmak isteyenlerin eğitimlerle birlikte mutlaka uygulama yapmaları gerektiğini ve sadece teoriye değil aynı zamanda pratiğe de yönelmeleri gerektiğinin altını çiziyor.

E-Bülten