Dijital Pazarlamada Markalar Nasıl Bir Strateji Uygulamalıdırlar?

Yasin Kaplan / Moof Dijital Reklam Ajansı Kurucu Ortak - 14.01.2018

Yasin Kaplan

Yasin Kaplan / Moof Dijital Reklam Ajansı Kurucu Ortak

Markaların dijital pazarlamada izleyebileceği stratejilerden bahseden Yasin Kaplan, aslında çok farklı stratejilerin olduğunu ve sosyal ve dijital reklam tarafının birbirinden oldukça ayrı iki dünya olduğunu vurguluyor. Dünyanın artık programatik teknolojileri ve reklam teknolojilerini konuştuğunu söyleyen Yasin Kaplan clickler yerine artık dönüşümlerin konuşulduğunu ve yeni dönemde dönüşümleri doğru optimize edebilmek için bir çok mecranın varlığını da vurguluyor.

Dijital pazarlamada doğru stratejiyi kurgulamak için öncelikle hedef kitleyi doğru tanımlamak gerektiğini ve arama motorlarındaki optimizasyon çalışmaları ile hem arama motoru reklamcılığı hem de sosyal medya kurgusunun iyi düzenlenmesi gerektiğine değiniyor.

Dolayısıyla bütün stratejileri doğru kurgulamak ve iyi bir şekilde ilerletmemizin gerektiğini belirtiyor. Yasin Kaplan, hem hedef kitlenin iyi tanınmasını, hem sosyal medya hem de dijital reklam kısmını doğru ve hedeflere yönelik kurgulayarak ilerletilmesi gerektiğini ve markaların da bu konulara dikkat ederek ilerlemelerinin faydasını göreceklerini vurguluyor.

E-Bülten