Dış Ticarette Yeni Pazarlar ve E-Ticaret

Serim Çetin / Ase Express Yönetim Kurulu Üyesi - 17.01.2018

Serim Çetin

Serim Çetin / Ase Express Yönetim Kurulu Üyesi

Ase Yönetim Kurulu üyesi olan Serim Çetin, yaklaşık 9 yıldır yönetim kurulu üyesi ve 11 yıldır da sektörün içerisindeki bir isim. ASE'nin gelişiminde farklı projelerde yer almaya devam ediyor ve şirketin gelişimi için çalışmalarını sürdürüyor.

ASE yönetim kurulu üyesi Serim Çetin ile yaptığımız röportajımızda dış ticaretle alakalı fikirlerini dinleme şansı bulduk. Özellikle Türkiye’de dış ticarette pazar sınırlamasının olmadığını söyleyen Serim Çetin farklı sektörlerde farklı ürünlerin üretilebildiğini ve bunların dünya pazarında yer alabildiğini söylüyor.

Bu ürün veya hizmetlerin dünya pazarını araştırarak ticaret yapılabileceğini belirtiyor. Ayrıca çevremizdeki doğal pazarlarımızdan da yararlanabileceğimizi söyleyen Serim Çetin, bunun yanında Afrika gibi ülkelerde de bir çok imkanın olduğunu ve halen Afrika’nın Türkiye tarafından keşfedilmesi gerektiğini vurguluyor. Bunun yanında son yıllarda dış ticaretin en çok gelişme sağladığı noktanın da e-ticaret olduğunu söylüyor.

Hem toptan hem de perakende tarafında bir çok fırsatın olduğunu belirten Serim Çetin kendilerinin de bu konuda çalışmalar gerçekleştiren müşterilerinin olduğunu ifade ediyor. Özellikle tekstil sektöründe bir çok markanın e-ticareti kullandığını ve bunun daha da ilerleyeceğini söyleyen Serim Çetin ASE olarak da bu markalara lojistik alanında her türlü desteği sağlayacaklarını ekliyor.

E-Bülten