Doğru Hedef Kitleye Uygun Bütçeler İle Nasıl Erişebilir?

Yasin Kaplan / Moof Dijital Reklam Ajansı Kurucu Ortak - 11.01.2018

Yasin Kaplan

Yasin Kaplan / Moof Dijital Reklam Ajansı Kurucu Ortak

Günümüzde sosyal medyanın gittikçe büyüdüğünü ve her kanalın kendine has bir kitlesi olduğunu söyleyen Yasin Kaplan markaların da bu mecralardaki kitlelere ulaşmayı hedeflediğini söylüyor. Twitter, Instagram, Facebook gibi kanalların hepsinin farklı dilleri ve kendine has bir reklam stratejisi olduğunu dile getirirken hangi kanal kullanılıyorsa reklamların buna göre kurgulanması gerektiğini vurguluyor Yasin Kaplan.

Örneğin Twitter’da rakiplerin takipçilerini hedeflenmesinin gerektiğini ve belli hashtagler ile tweet atan kullanıcılara reklamları sponsor olarak gösterebileceğimizi söylüyor. Yasin Kaplan, bu yolla da doğru bir hedef kitleye ulaşabileceğine dikkat çekiyor. Kurgu sırasında sosyal mecralardaki hedef kitlenin hangi mecrada daha çok vakit geçirdiğinin bilinmesi gerektiğini ve o mecraya yönelik reklam stratejilerinin geliştirilmesi gerektiğini vurguluyor.

Yasin Kaplan her platformun farklı reklam modelleri olduğunu ayrıca platformların kendi içinde de birçok modelin barındığını söylüyor. Trafik reklamı, sayfa reklamı veya reet reklam gibi bir çok reklam türünün hepsinin başarılı olmasının koşulunun doğru kurgulanmak olduğunu söylüyor Yasin Kaplan ve bu sayede istenilen kitleye ulaşılabileceğini, başarılı olacağını dile getiriyor.

E-Bülten