E-Posta Gönderimi İçin Data Nasıl Toplanmalıdır?

Murat Erdör / Me Consultancy Kurucu - 10.01.2018

Murat Erdör

Murat Erdör / Me Consultancy Kurucu

Murat Erdör, doğma büyüme Ankaralı. 2000'li yıllarda iş imkanı ve kariyer olanakları için İstanbul'a taşınmış. Finans, eğitim, hizmet, enerji ve dijital sektörlerde çalışma imkanı bulmuş. 20 senelik tecrübesinin ardından Me Consultancy adında danışmanlık şirketi açmış ve kariyerine kendi şirketinde devam ediyor.

Murat Erdör E-posta gönderiminde dataların iyi kullanılması gerektiğini ve hamlelerin iyi yapılması gerektiğinden bahsettiği röportajımızda yakın bir zamanda kendisinden yardım isteyen bir beyefendiyle arasında geçen diyalogdan bahsediyor.

Öncelikle yasalara dikkat edilmesi gerektiğinden bahseden Murat Erdör izinli olmayan dataları kullanmamamız gerektiğini ve bu dataların kullanımı sonucunda müşterilere kötü bir imaj oluşturacaklarını söylüyor. Yapılması gerekenin daha basit ve müşteriye daha samimi bir yaklaşım olması gerektiğini söyleyen Murat Erdör, öncelikle arkadaş grubuna mail atımıyla başlanılması gerektiğini ve önemli olan şeyin dataları doğru yerlerden almak olduğunu rastgele data kullanımının istenilen sonuçları doğurmanın aksine kötü sonuçlara yol açtığını belirtiyor.

Murat Erdör E-posta pazarlamasında ve sonrasında Google, Facebook gibi sosyal mecralarda yer edinilmesinin amaçlandığını ve bu sayede insanların ilgisinin çekileceğini söylüyor. İnsanların sizden e-posta almak istedikleri takdirde zaten e-mail datalarını bırakacaklarını da sözlerine ekliyor.

E-Bülten