E-Ticaretde Favori Modeller Ve Satış Kategorileri

Deniz Kuran / Startsub CEO - 12.01.2018

Deniz Kuran

Deniz Kuran / Startsub CEO

Eczacıbaşı Holding'de Selpak Solo markalarında pazarlamasında çalışmış. 8 sene kurumsal hayatta bulunduktan sonra girişimcilik dünyasına giriş yapmış. Markafoni ile başlayan girişim kariyerine bir süre ara verdikten sonra kendi markası olan Startsub ile yeniden iş dünyasına giriş yapmış. Şuan Deniz Kuran, Startsub’un CEO’su ve ortağı olarak görev yapıyor.

E-ticaret dünyasının favori modeller ve satış kategorileri ile alakalı yorum yapan Deniz Kuran şu an Abonelik modelinin klasik E-Ticaret’e göre daha sürdürülebilir ve kar getiren model olduğunu söylüyor.

Sebebinin ise müşteri kazanıldığında, iki üç ay abone olarak durduğunu ve tüketici arama maliyetinin düştüğünü ifade ediyor. Bunun yanı sıra stok tutmadan satışların yapılabildiğini belirtiyor.

Abonelik modelinin gıda, hobi ve giyim sektörlerinde oldukça fazla kullanıldığını da sözlerine ilave ediyor. Kendilerinin de aydanaya.com isimli bir e-ticaret pazarlarının olduğunu ve tüketicilerin buraya bakmalarını tavsiye ediyor.

Abonelik modellerine örnek olarak bazı sitelere bakmamız gerektiğini ve bu örnekleri gördüğümüzde aklımızda belli bir fikir oluşacağını da özellikle belirtiyor.

E-Bülten