E-Ticaret’e Başlamak İçin Ne Kadar Bütçe Gereklidir?

Deniz Kuran / Startsub CEO - 05.01.2018

Deniz Kuran

Deniz Kuran / Startsub CEO

Eczacıbaşı Holding'de Selpak Solo markalarında pazarlamasında çalışmış. 8 sene kurumsal hayatta bulunduktan sonra girişimcilik dünyasına giriş yapmış. Markafoni ile başlayan girişim kariyerine bir süre ara verdikten sonra kendi markası olan Startsub ile yeniden iş dünyasına giriş yapmış. Şuan Deniz Kuran, Startsub’un CEO’su ve ortağı olarak görev yapıyor.

E-ticaret’e başlangıç için herhangi bir bütçe önerisi yapamayacağını söyleyen Deniz Kuran, 2 ile 50 bin TL arasında olabileceğini belirtiyor. Kendi hizmetlerinde başlangıç seviyesini düşük tutarak 1999 TL olduğunu ve herkese hitap ettiğini söylüyor.

Müşterinin işlerini büyüdükçe kazanç sağladıklarını belirten Kuran 10 bin TL sermayeniz varken 20 bin TL’lik internet sitesi kurmanın mantıklı bir hareket olmadığını da ekliyor. Deniz Kuran, düşük seviyelerde başlayıp işiniz büyüdükçe seviyenizi arttırmanız gerektiğini söylüyor.

Pazarlamaya her ay düşük de olsa mutlaka bir yatırım yapılması gerektiğini de özellikle ifade ediyor. Düşük bütçelerle de pek çok pazarlama aktivitesi olduğunu ve bunları internet de pek çok yerde görülebileceğini söyleyen Deniz Kuran hem iş, hem internet sitesi, hem de pazarlama için ayrılan bir bütçenin mutlaka olması gerektiğini belirtiyor.

E-Bülten