Elis Yılmaz, Girişimci Kadın Olmanın Pozitif ve Negatif Yönlerini Anlatıyor

Elis Yılmaz / Youthall Kurucu Ortak - 18.03.2018

Elis Yılmaz

Elis Yılmaz / Youthall Kurucu Ortak

Youthall kurucu ortağı Elis Yılmaz, 1994 yılında Eskişehir’de doğmuş. Uzun süre Eskişehir’de yaşadıktan sonra Antalya’ya taşınmış. Ardından matamatiğe olan ilgisi ile Bilkent Üniversitesi Matematik bölümünü başlamış ancak daha sonra karar değiştirerek turizm ve otel işletmeciliği bölümüne geçiş yapmış. Kendisinin staj arama probleminden dolayı arkadaşlarıyla Youthall’i kurmuş. Kariyerine Youthall içerisinde yönetici olarak devam ediyor.

Başarılı girişimci Elis Yılmaz girişimci olmak kadar girişimci kadın olmanın daha da zor bir iş olduğunu belirtiyor. Ancak kadın olmasının kendisine bazı avantajları olduğunu da ifade ediyor.

Girişimci kadınların sayıca az olmalarından dolayı bazı konferans ve etkinliklerde erkeklere oranla daha çok kendisini tanıtma şansı bulduğunu söylüyor.

İleriki senelerde aile kurmayı istediği zamanlarda ise büyük zorluklar çekebileceğini söyleyen Elis Yılmaz bu yoğunluğun altından kalkabilecek kadınların bu işe adım atması gerektiğine dikkat çekiyor.

Her şeye rağmen girişimciliğin sonu olmayan bir yol olduğunu ifade ederken en başa dönse yine bu yola adım atacağını ekliyor Elis Yılmaz.

E-Bülten