Elis Yılmaz, Yeni Girişimcilere Önerilerde Bulunuyor

Elis Yılmaz / Youthall Kurucu Ortak - 16.02.2018

Elis Yılmaz

Elis Yılmaz / Youthall Kurucu Ortak

Youthall kurucu ortağı Elis Yılmaz, 1994 yılında Eskişehir’de doğmuş. Uzun süre Eskişehir’de yaşadıktan sonra Antalya’ya taşınmış. Ardından matamatiğe olan ilgisi ile Bilkent Üniversitesi Matematik bölümünü başlamış ancak daha sonra karar değiştirerek turizm ve otel işletmeciliği bölümüne geçiş yapmış. Kendisinin staj arama probleminden dolayı arkadaşlarıyla Youthall’i kurmuş. Kariyerine Youthall içerisinde yönetici olarak devam ediyor.

Girişimci olma hedefi olan kişilere tavsiyeler veren Elis Yılmaz bu işte asıl önemli olanın sabır olduğunu belirtiyor. Ayrıca fikrine güvenen insanların hemen harekete geçtiğini ve bu aceleciliğin daha sonrasında insanları hayal kırıklığına uğratabileceğini ekliyor.

Harekete geçmeden önce yatırımcıyla karşı karşıya gelmeden mutlaka somut bir şeyler elde etmeleri gerektiğini ve yatırımcı karşısına bir şeyleri başarmış bir şekilde çıkılması gerektiğini söylüyor.

Ayrıca girişimcilere özellikle yalnız başlarına hareket etmemelerini söyleyen Elis Yılmaz bu yorucu maratonda mutlaka destek bulabilecekleri birileriyle çalışmanın girişimcilere büyük yarar sağlayacağını ifade ediyor.

E-Bülten