Elis Yılmaz, Youthall’ın Hikayesini Anlatıyor

Elis Yılmaz / Youthall Kurucu Ortak - 11.02.2018

Elis Yılmaz

Elis Yılmaz / Youthall Kurucu Ortak

Youthall kurucu ortağı Elis Yılmaz, 1994 yılında Eskişehir’de doğmuş. Uzun süre Eskişehir’de yaşadıktan sonra Antalya’ya taşınmış. Ardından matamatiğe olan ilgisi ile Bilkent Üniversitesi Matematik bölümünü başlamış ancak daha sonra karar değiştirerek turizm ve otel işletmeciliği bölümüne geçiş yapmış. Kendisinin staj arama probleminden dolayı arkadaşlarıyla Youthall’i kurmuş. Kariyerine Youthall içerisinde yönetici olarak devam ediyor.

Youthall’ın serüvenini kendi ihtiyaçlarının doğrultusunda oluştuğunu söyleyen Elis Yılmaz kendisinin üniversite çağında bir çok staj başvurusunda bulunduğunu ancak herhangi bir geri dönüş alamadığını söylüyor.

İyi bir İngilizce eğitimi aldığını belirten Elis Yılmaz not ortalamasının da oldukça iyi olmasına rağmen hiçbir başvurusuna dönüş alamayınca sorunun kendisinde mi yoksa sistemde mi olduğunu sorguladığını söylüyor.

Öncesinde hedeflerinin yalnızca öğrencilerin şirketlerle buluşmasının olduğunu belirtiyor ve öğrencilerin yoğun talep etmesi sonucunda daha da büyüdüklerini ve en sonunda Youthall’ı kurduklarını ifade ediyor.

E-Bülten