Ercan Altuğ Yılmaz Kimdir?

Ercan Altuğ Yılmaz / Time Go Kurucu Ortak - 28.06.2018

Ercan Altuğ Yılmaz

Ercan Altuğ Yılmaz / Time Go Kurucu Ortak

Yıldız Teknik Üniversitesi, Matamatik Mühendisliği mezunu olan Ercan Altuğ Yılmaz, tutkulu olduğu eğitim sektöründe ilerlemiş. Kendini eğitimci olarak tanımlıyor. Bilge adam, Turkcell gibi firmalarda çalışmış. Eğitim teknolojileri üzerine uzmanlığı geliştirmiş. Turkcell çalışırken Oyunlaştırma ile tanıştığını ve kariyerinin devamında Oyun ve Oyunlaştırma üzerine çalışmalar gerçekleştirmiş. İki kitabı bulunan Altuğ, oyunlaştırma üzerine de konferanslar düzenliyor.

Fethiye’li olduğunu söyleyen Ercan Altuğ Yılmaz, Yıldız Teknik Üniversitesi Matamatik Mühendisliği mezunu olduğunu ifade ediyor. Tutkulu olduğu işin eğitim olduğunu ve kendini eğitimci olarak tanımladığını ifade ediyor. Bilge adam, Turkcell gibi firmalarda çalıştığını ve eğitim teknolojileri tarafında uzmanlık yaptığını ifade ediyor.

İnsanların kendi kendine yapmak istemediği durumlarda eğitimin motivasyon kaynağı olan oyunlaştırma ile bunu başardıklarını ifade ediyor.

Oyunlaştırma ile Turkcell’de tanıştığını ve oyunlaştırma dünyanın içerisine Turkcell’de katıldığını ifade ediyor.

Turkcell’de çalışırken eğitim programlarını geliştirmek için oyunlaştırma faktörüne büyük bir önem verdiklerini ifade eden  Ercan Altuğ Yılmaz. O dönemde Türkiye’de oyunlaştırma üzerine fazla kaynak olmadığını ve internet de dahi yeterli kaynağa ulaşamadıklarını ifade ediyor.

Ercan Altuğ Yılmaz aynı zamanda da oyunlaştırma kitabı yazarı olduğunu ve konferanslarda konuşmalar gerçekleştirdiğini belirtiyor.

E-Bülten