Orhan Genceli, TURODY’ı anlattı

Uzak Rota / Traval Summit 2017 - 16.01.2018

Uzak Rota

Uzak Rota / Traval Summit 2017

2010 yılında kurulan Uzakrota, seyahat endüstrisine yönelik haberler, raporlar ve pazarlama önerilerinin yanı sıra seyahat etmeyi seven herkes için Dünya’nın çeşitli yerlerindeki en düşük bütçeli seyahat noktalarından lüks alternatiflerine, en çılgın festivallerden konserlerine kadar seyahat adına bir çok farklı alanda içerik yayıncılığı yapmaktadır.

Türkiye otel yöneticileri derneği üyesi, TURODY kurucu üyesi Orhan Genceli ile gerçekleştirdiğimiz röportajda kendisini daha yakından tanıma imkanımız oldu. Yaklaşık bin beş yüz otel genel müdürlerinden oluşan bir dernek kurduklarını söyleyen Orhan Genceli Türk turizmine katkı sağlama amacıyla hareket ettiklerini söylüyor.

Başta organizasyon sahibi Gökhan Erdoğan olmak üzere organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerini sunan Orhan Genceli, kendilerinin de sık sık sektörle alakalı toplantılarda bulunduğunu ancak Uzakrota kadar verimli ve geri dönüşüm alabildikleri toplantıların çok yapılamadığını ifade ediyor.

Özellikle etkinliğin dijitalleşme konusunda önemli faydalar sağladığını söylüyor. Kendilerinin de çok faydalandıklarını ve devam etmek istediklerini söyleyen Orhan Genceli bu tarz organizasyonlara devletimizin de destek vermesi gerektiğini ve daha sık yapılması gerektiğini ekliyor.

E-Bülten