Geleneksel Marka Danışmanlığından Farkınız Nedir?

Göksemin Gökalp Özdemir / Stratejik Marka Danışmanı - 09.01.2018

Göksemin Gökalp Özdemir

Göksemin Gökalp Özdemir / Stratejik Marka Danışmanı

Göksemin Gökalp Özdemir çocukluğunun bir kısmını Texas’da geçirmiş ve defalarca okul değiştirmiş. 20 yaşında üniversiteyi bitiren Göksemin Gökalp Özdemir kariyerine TNT Express ile başladı. Ardından kariyerine perakende sektörüne Swatch bünyesinde çalışarak devam etmiş. Calvin Klein, G-star gibi markaların Türkiye’deki marka müdürlüğünü üstlenmiş. Bu tecrübelerden sonra ise Vakko’da satış ve pazarlama müdürlüğüne geçiş yapmış. Son iki senedir ise danışmanlığın yanı sıra Google ve İş Bankası’nda girişimcilik projelerinde mentörlük yapmakta. Aynı zamanda özel bir üniversitede marka üzerine dersler de veriyor.

Marka danışmanlığının bir bağımlılık gibi olduğunu söyleyen Göksemin Gökalp Özdemir danışmanlarda bana muhtaç kalsınlar düşüncesinin olduğunu ve bunun oldukça yanlış bir düşünce olduğunu belirtiyor.

Kendisinin müşterilerine her şeyi öğretmeye çalıştığını ve bütün bilgisini aktarmaya çalıştığını söyleyen Göksemin Gökalp Özdemir günümüzde bilginin kolay ulaşılabilir bir şey olduğunu ve bu yüzden bilgi paylaşımı yapmaktan korkulmaması gerektiğini ifade ediyor.

Kimsenin kendisine muhtaç kalmaması için bildiklerini müşterilere açıkça anlatan Göksemin Gökalp Özdemir marka yönetimi esnasında sürekli sorunlarla karşı karşıya geldiklerini ve kendisinin de bu sorunların nedenini bulmak için çalışmalar gerçekleştirdiğini ifade ediyor.

E-Bülten