Girişimciler için Yatırım Süreci

Arda Yiğithan Orhan / Kolektif House - Co Creator - 16.02.2018

Arda Yiğithan Orhan

Arda Yiğithan Orhan / Kolektif House - Co Creator

Kendini bir girişimci olarak tanıtan Arda Yiğithan Orhan üniversite için gittiği Amerika'da bilgisayar mühendisliği okumuş. Silikon Vadisi'nde ve Türkiye'de bir çok şirkette çalışma ve tecrübe kazanma imkanı bulmuş. Türkiye'ye kardeşi ile birlikte geliştirdikleri mobil uygulama için dönüş yapmış ve ardından girişimcilik serüveni başlamış. Şu an Kolektif House ve Kolektif Labs bünyesinde iş hayatına devam ettiğini belirtiyor.

Girişimciler için Yatırım Süreci hakkında bilgi veren Arda Yiğithan Orhan, girişimin bir sonraki aşamaya geçilmesinde eğer gerek varsa yatırım alınması gerektiğini söylüyor. Eğer girişim, belli bir seviyeye geldiyse ve bir sonraki aşama için bir yatırıma ihtiyaç varsa yatırımcı arayışına girilmesi gerektiğini söylüyor.

Girişimcilerin elinde belli başlı bir plan olması gerektiğini belirten Arda Yiğithan Orhan yatırımcının da bu yapılan plan sonunda para kazanabileceği takdirde yatırımı gerçekleştirebileceğini ifade ediyor. Yatırım almanın mutlaka gerekmediğini de vurguluyor.

Yatırımcıyla anlaştıktan sonra gereken tek şeyin para olmadığını söyleyen Arda Yiğithan Orhan yatırımcının bir seviyeden sonra artık yol arkadaşı olduğunu ve buna da dikkat edilmesi gerektiğini ifade ediyor.

E-Bülten