Girişimciler Neden Mentor Desteği Almalıdır?

Göksemin Gökalp Özdemir / Stratejik Marka Danışmanı - 13.01.2018

Göksemin Gökalp Özdemir

Göksemin Gökalp Özdemir / Stratejik Marka Danışmanı

Göksemin Gökalp Özdemir çocukluğunun bir kısmını Texas’da geçirmiş ve defalarca okul değiştirmiş. 20 yaşında üniversiteyi bitiren Göksemin Gökalp Özdemir kariyerine TNT Express ile başladı. Ardından kariyerine perakende sektörüne Swatch bünyesinde çalışarak devam etmiş. Calvin Klein, G-star gibi markaların Türkiye’deki marka müdürlüğünü üstlenmiş. Bu tecrübelerden sonra ise Vakko’da satış ve pazarlama müdürlüğüne geçiş yapmış. Son iki senedir ise danışmanlığın yanı sıra Google ve İş Bankası’nda girişimcilik projelerinde mentörlük yapmakta. Aynı zamanda özel bir üniversitede marka üzerine dersler de veriyor.

İş Bankası Workup programında Mentor olarak görev yapan Göksemin Gökalp Özdemir’e Girişimciler Neden Mentor Desteği Almalıdır? diye sorduk. Bir girişimci için en önemli üç şeye dikkat çeken Özdemir; Çevre, piyasa ve deneyimin önemli olduğunu ve bu üç kriterin üzerinde durulmasına dikkat çekti. İşe ilk başlandığı zamanlar da, bu üç kritere hakim olmanın kolay bir iş olmadığını ve mentorların burada devreye girdiklerini ifade etti.

Bu kriterler için mentor’lardan yardım alınmasının girişimciler için oldukça büyük bir avantaj ve işe yeni başlanmış olunmasına rağmen rekabet edebilme şansının arttığını vurgulayan Göksemin Gökalp Özdemir mentorların girişimcilerin önüne çıkan engelleri ortadan kaldırmak için çalışmalar yapan kişiler olduğunu söylüyor.

E-Bülten