Göksemin Gökalp Özdemir Kimdir?

Göksemin Gökalp Özdemir / Stratejik Marka Danışmanı - 17.01.2018

Göksemin Gökalp Özdemir

Göksemin Gökalp Özdemir / Stratejik Marka Danışmanı

Göksemin Gökalp Özdemir çocukluğunun bir kısmını Texas’da geçirmiş ve defalarca okul değiştirmiş. 20 yaşında üniversiteyi bitiren Göksemin Gökalp Özdemir kariyerine TNT Express ile başladı. Ardından kariyerine perakende sektörüne Swatch bünyesinde çalışarak devam etmiş. Calvin Klein, G-star gibi markaların Türkiye’deki marka müdürlüğünü üstlenmiş. Bu tecrübelerden sonra ise Vakko’da satış ve pazarlama müdürlüğüne geçiş yapmış. Son iki senedir ise danışmanlığın yanı sıra Google ve İş Bankası’nda girişimcilik projelerinde mentörlük yapmakta. Aynı zamanda özel bir üniversitede marka üzerine dersler de veriyor.

Göksemin Gökalp Özdemir’i yakından tanıma şansı bulduğumuz röportajımızda hayatına dair bazı bilgileri bizimle paylaştı. 1984 Elazığ doğumlu olan Göksemin Gökalp çocukluğunun bir kısmını Texas’da geçirmiş ve o dönem de defalarca okul değiştirmiş.

17 yaşında üniversiteye başlayanGöksemin Gökalp Özdemir şu an yaptığı işe aşık olmasının o zamanlara dayandığını söylüyor. 20 yaşında üniversiteyi bitirenGöksemin Gökalp Özdemir bir çok dünya markasıyla çalıştığını ve bunun kendisi için büyük fırsatlara yol açtığını ifade ediyor.

Perakende sektörüne Swatch bünyesinde çalışarak adım attığını belirtenGöksemin Gökalp Özdemir daha sonrasında Calvin Klein, G-star gibi markaların Türkiye’deki marka müdürlüğünü yaptığını bu tecrübelerden sonra ise Vakko’da iki senelik bir yöneticilik tecrübesi tattığını söylüyor.

Son iki senedir ise danışmanlık işi yaptığını belirtenGöksemin Gökalp Özdemir danışmanlığın yanı sıra Google ve İş Bankası’nda girişimcilik projelerinde mentörlük yaptığını söylüyor. Oldukça yoğun bir çalışma hayatı olan Göksemin Gökalp Özdemir bunların yanında özel bir üniversitede marka üzerine dersler verdiğini de belirtiyor.

E-Bülten