Hangi Tip E-Ticaret Modeli Başlangıç İçin Daha Uygundur?

Deniz Kuran / Startsub CEO - 06.01.2018

Deniz Kuran

Deniz Kuran / Startsub CEO

Eczacıbaşı Holding'de Selpak Solo markalarında pazarlamasında çalışmış. 8 sene kurumsal hayatta bulunduktan sonra girişimcilik dünyasına giriş yapmış. Markafoni ile başlayan girişim kariyerine bir süre ara verdikten sonra kendi markası olan Startsub ile yeniden iş dünyasına giriş yapmış. Şuan Deniz Kuran, Startsub’un CEO’su ve ortağı olarak görev yapıyor.

E-Ticaret modelleriyle alakalı konuşan Deniz Kuran başlangıç seviyeleri için klasik E-Ticaret’in uygun olduğunu ancak klasik E-Ticaret kullanımının müşteri kazanım maliyetleri ve operasyonel maliyetleri beraberinde getirebildiğine dikkat çekiyor.

Her gün gelen siparişlerin olabileceğini ve her gün bir operasyon yapabileceğinizi söylerken bunu karşılayamayacaksanız E-Ticaret’in herkese uygun olmadığını da önemle belirtiyor.

Bunun alternatifini ise abonelik E-Ticaret modeli olduğunu, bu modelde ayda sadece bir gün tüm abonelere ürün ve hizmetleri sağlayarak daha az sermaye ayırarak işinizi görebileceğinize dikkat çekiyor. Deniz Kuran eğer ürün veya hizmetin her ay düzenli tüketime uygunsa E-Ticaret modellerinde başlangıcın çok daha uygun olduğunu belirtiyor.

E-Bülten