İnsanlar Ne Tür Etkinlik Deneyimlerinden Hoşlanıyor?

Burçak Yıldırım / Tezgahçılar Kurucu Ortak - 12.01.2018

Burçak Yıldırım

Burçak Yıldırım / Tezgahçılar Kurucu Ortak

Kendini "eğitimci bir ailenin çocuğu" olarak tanımlıyor. 2.5 yaşında eğitim hayatına başlamış ve ailesinin eğitimci olmasından dolayı eğitimle haşır neşir olarak büyümüş. Akademiyle beraber iş deneyimi yaşamak için erken yaşta pek çok işte çalışmış. Satış, finans danışmanlığı, bankacılık, iş geliştirme uzmanlığına kadar giden kariyerinde sonunda en çok yapmak istediği şeyi yapmış ve kendisini girişim dünyasının içerisinde bulmuş. Yaşadıklarını özetlerken "para kazanabileceğim bir çok iş deneyimi yaşadım ve bu beni hayalimdeki girişime hazırlayan en büyük etmen oldu" diyor.

İnsanların etkinliklerde yaklaşık 250 adet içerikle karşılaştığını ve hepsinin farklı profillerde olduğunu belirten Burçak Yıldırım ciddi bir sınıflandırma yapamayacağını ancak genel olarak interaktif uygulamalardan oluşan içerikler ürettiklerini söylüyor.

Artık insanların slaytları okumak istemediklerini ve bir insanı sürekli dinlemek istemediklerini de belirtirken iletişimin homojen bir olay olduğunu ve karşılıklı yapılması gerektiğini bu sayede iki tarafında keyif alacağını ancak eğitim konferanslarında bunun pek mümkün olmadığını belirtiyor.

İnsanların artık deneyim yoluyla öğrenmek istediklerini ve kendilerinin de bu amaçla içerikler oluşturduklarını ve hepsinin ortak noktasının tecrübelenmek olduğunu söylüyor.

E-Bülten