İş Dünyasına Yeni Girecekler İçin Tavsiyeler

Can Dörtkardeşler / Udentify Co-Founder - 01.01.2018

Can Dörtkardeşler

Can Dörtkardeşler / Udentify Co-Founder

İstanbul Teknik Üniversitesi, Ekonomi Mühendisliği son sınıf öğrenci olan Can Dörtkardeşler, İzmir'li. 1993 yılında Karşıyaka'da doğmuş ve yaklaşık 7 senedir İstanbul'da hayatına devam ediyor. Udentify şu an üzerinde çalıştığı 3. Projesi. İlk olarak moda danışmanlığı yaparak girişimcilik hayatına başlamış. O dönemde 4 kişilik ekibi ile 2 yıl bu iş üzerinde çalışmış. Daha sonra Otsimo isimli bir sosyal gelişime başlamış. Bu girişimini iyi bir yere getirdikten sonra projeden ayrılarak Udentify‘ı kurmuş. Şu an Udentify hem Türkiye hem de Amerika pazarında faaliyet gösteriyor ve kariyerine burada devam ediyor.

Udentify’ın kurucu ortağı Can Dörtkardeşler ile gerçekleştirdiğimiz röportaj da İş dünyasına yeni atılacak bireylere neler söylemek istediğini sorduk.

Can Dörtkardeşler zaman kavramının çok önemli olduğunu ve yapacakları işlerde zamanlamaya çok dikkat etmeleri gerektiğini belirtti. Bu konuda ciddi bir korkunun var olduğunu ve özellikle yeni mezunlarda ya da mezun olacak arkadaşlarda mutlaka iş bulunması gerekiyormuş gibi bir hissiyatın varlığından söz etti.

Çevresinde bulunduğumuz yapıların çok küçük olduğuna dikkat çeken Can Dörtkardeşler “Bir ürün üretiyoruz ve ürünü satmaya çalışıyoruz aslında kurumsal kültürden yani kurumsal kültürün korku düzeyinden herhangi bir farkımız yok.

Bizim yaşlarımızın bu denemeyi devam ettirebilmesi için doğru zaman olduğunu düşünüyorum” ifadelerinde bulundu. Bu nedenle yeni bir şeyler üretecek olan insanların zamana dikkat etmelerini ve gerçekten de zaman bolmuş gibi dursa da buna aldanmamaları gerektiğini belirtiyor.

Can Dörtkardeşler insanoğlunun en önemli kavramlarından bir tanesinin zaman olduğuna ve mümkün olduğunca verimli geçmesi gerektiğine özellikle dikkat çekiyor.

E-Bülten