Kargo Taşımacılığında Operasyon Yönetimi

Aytek Baltaoglu / Ase Express Operasyon Yöneticisi - 02.01.2018

Aytek Baltaoglu

Aytek Baltaoglu / Ase Express Operasyon Yöneticisi

Operasyon direktörü olarak yaklaşık 30 yıldır sektörel hizmet veren Aytek Baltaoğlu birçok yerli ve yabancı kuruluşta çalışma imkanı bulmuş. Bugün ise görevine Ase Express firmasında devam etmektedir.

Yaklaşık 30 yıldır operasyon direktörlüğü yapan tecrübeli isim Aytek Baltaoğlu ile yaptığımız röportajda operasyon yönetiminin nasıl gerçekleştiğiyle alakalı bilgi aldık.

Her şeyin bir çağrıyla başladığını, yurt içi ve yurt dışı gönderi talepleri alınmasıyla ürünlerin depolara getirildiğini ve operasyon personellerinin kap dedikleri parçaların en ince ayrıntısına kadar ayrılıp (boy, kilo, yükseklik) rezervasyonlar yapıldığını söylüyor. Bunun dışında küçük parçalar için de yapılan giriş işlemlerinden yani ölçümlerden sonra hava, kara ve deniz yolu tercihlerine göre rezervasyonların gerçekleştiğini ekliyor. Rezervasyon işlemi yapılırken tarih, gün içinde ulaştırılacak saat dilimine göre yapılıyor. En son olarak da artık paketlerin araçlara yüklenip ilgili gümrük noktalarına sevkler gerçekleştiğini ve bu sevkler sonrasında gümrükleme işlemlerine başladıklarını belirtiyor.

E-Bülten