Yiğithan Orhan, Kolektif House’un Kuruluş Hikayesini Anlatıyor

Arda Yiğithan Orhan / Kolektif House - Co Creator - 15.02.2018

Arda Yiğithan Orhan

Arda Yiğithan Orhan / Kolektif House - Co Creator

Kendini bir girişimci olarak tanıtan Arda Yiğithan Orhan üniversite için gittiği Amerika'da bilgisayar mühendisliği okumuş. Silikon Vadisi'nde ve Türkiye'de bir çok şirkette çalışma ve tecrübe kazanma imkanı bulmuş. Türkiye'ye kardeşi ile birlikte geliştirdikleri mobil uygulama için dönüş yapmış ve ardından girişimcilik serüveni başlamış. Şu an Kolektif House ve Kolektif Labs bünyesinde iş hayatına devam ettiğini belirtiyor.

Kolektif House’un kuruluş hikayesini anlatan Arda Yiğithan Orhan, işini bıraktığı sırada şu an ortağı olan kardeşiyle birlikte bir mobil uygulama geliştirip bu uygulamayı Türkiye’de denemek için geri dönüş yaptıklarını söylüyor.

Akıllarında Türkiye’de tekrardan yaşamak, bir iş kurmak olmadığını söyleyen Arda Yiğithan Orhan, Türkiye’de yaptıkları gibi bir işin tam anlamıyla olmadığını belirtiyor ve bu boşluktan faydalanmak amacıyla çalışmalarına başladıklarını belirtiyor.

Plansız bir şekilde hareket ettiklerini de sözlerine ekleyen Arda Yiğithan Orhan, belli bir plan yapmadan böyle bir serüvene adım attıklarını ifade ediyor.

E-Bülten