Kolektif Labs Nedir?

Arda Yiğithan Orhan / Kolektif House - Co Creator - 26.01.2018

Arda Yiğithan Orhan

Arda Yiğithan Orhan / Kolektif House - Co Creator

Kendini bir girişimci olarak tanıtan Arda Yiğithan Orhan üniversite için gittiği Amerika'da bilgisayar mühendisliği okumuş. Silikon Vadisi'nde ve Türkiye'de bir çok şirkette çalışma ve tecrübe kazanma imkanı bulmuş. Türkiye'ye kardeşi ile birlikte geliştirdikleri mobil uygulama için dönüş yapmış ve ardından girişimcilik serüveni başlamış. Şu an Kolektif House ve Kolektif Labs bünyesinde iş hayatına devam ettiğini belirtiyor.

Kolektif House’un yanında Kolektif Labs’ın da kurucusu olan Arda Yiğithan Orhan, Kolektif Labs’ı bir ürün geliştirme stüdyosu olarak tanımlıyor. Ürünü tasarımdan, piyasaya çıkana kadar incelediklerini ve üzerinde çalıştıklarını söyleyen Arda Yiğithan Orhan, burada ilk başta kendi bünyelerinden başlayarak bazı çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirtiyor.

Öncelikle Kolektif House’da hotspot, kartlı geçiş sistemi, yönetim sistemi gibi bir çok sistemi Kolektif Labs bünyesinde özel olarak geliştirdiklerini söylüyor. Böyle büyük bir ekibi bir arada tutabilmek için Galatasaray, Kanyon, Ülker gibi pek çok büyük markayla yazılım geliştirme işi ve danışmanlık yaptıklarını ve finans desteğini buradaki çalışmalarından aldıklarını belirtiyor.

Şu an ise danışmanlık ve eğitim alanında ilerlediklerini vurgulayan Arda Yiğithan Orhan; Akbank, Dominos gibi pek çok büyük markayla da çalışmaya devam ettiklerini ve eğitimler gerçekleştirdiklerini söylüyor.

E-Bülten