Kuaförlük Mesleğini İcra Edenler Nasıl Farkındalık Yaratabilir?

Adem Terzi / Adem Terzi Barber's Club Kurucu - 06.12.2017

Adem Terzi

Adem Terzi / Adem Terzi Barber's Club Kurucu

Barber’s Clup'ın kurucusu ve Türk Tıraşı'nın Mucidi olan Adem Terzi, kendini mesleğine aşık bir insan olarak tanımlıyor. Çocukluğunda ayakkabı boyacılığından, su satıcılığına kadar bir çok iş yapmış. Bu gün ki konumuna geçmişi sayesinde gelmiş. Markasını büyütmek için her zaman sabır, mücadele ve emek göstermiş. Emek vermeden sahip olunanların, aslında hiçbir zaman sizin olmadığı düşüncesi ile her zaman çabasını sürdürmüş. Bugün hem Türkiye'de hem de dünyada tanıtımını yaptığı Türk Tıraşı oldukça ilgi görüyor. Adem Terzi de hem mesleğini layığıyla icra etmeyi hem de Türkiye'yi sektöründe global olarak tanıtmayı amaçlıyor.

Adem Terzi, Kuaförlük mesleğini icra edenler meslektaşlarının farkındalık yaratabilmesi için öncelikle kendilerini çok sevmeleri gerektiğini ve bunu müşterilerine de yansıtmaları gerektiğini söylüyor. Beyinde oluşan bu mutluluğu parmak hareketleriyle saça ulaştırmak gerektiğini belirten Terzi, içinizdekilerin makas sayesinde konuşmasını tavsiye ediyor.

İşinin bir takım oyunu olduğunu ve müşteriyi memnun etme çabası olduğunu söylüyor. Müşterilere misafir gibi davranılmasının doğru olduğunu ve meslektaşlarına kendilerini oldukları gibi göstermelerini tavsiye ediyor.

Kendinizi yanlış lanse ederseniz oluşacak sıkıntıları da söyleyen Adem Terzi, mesleğinizi ve insanları sevmenin, doğal olmanın her zaman avantaj sağlayacağını da ekliyor.

E-Bülten