Kuluçka Merkezleri Girişimciler İçin Ne İfade Ediyor?

Göksemin Gökalp Özdemir / Stratejik Marka Danışmanı - 12.01.2018

Göksemin Gökalp Özdemir

Göksemin Gökalp Özdemir / Stratejik Marka Danışmanı

Göksemin Gökalp Özdemir çocukluğunun bir kısmını Texas’da geçirmiş ve defalarca okul değiştirmiş. 20 yaşında üniversiteyi bitiren Göksemin Gökalp Özdemir kariyerine TNT Express ile başladı. Ardından kariyerine perakende sektörüne Swatch bünyesinde çalışarak devam etmiş. Calvin Klein, G-star gibi markaların Türkiye’deki marka müdürlüğünü üstlenmiş. Bu tecrübelerden sonra ise Vakko’da satış ve pazarlama müdürlüğüne geçiş yapmış. Son iki senedir ise danışmanlığın yanı sıra Google ve İş Bankası’nda girişimcilik projelerinde mentörlük yapmakta. Aynı zamanda özel bir üniversitede marka üzerine dersler de veriyor.

Kuluçka merkezleriyle alakalı fikirlerini açıklayan Göksemin Gökalp Özdemir kuluçka merkezlerinin girişimcilik dünyasında oldukça önemli bir konumda olduklarını söylüyor.

Airbnb, Dropbox gibi firmaların bu merkezlerde gelişip büyüyen firmalar olduğunu belirten Göksemin Gökalp Özdemir, girişimci insanlara yol arkadaşı olan kuluçka merkezlerinin ürünlerin tasarımından müşteri ilişkilerine kadar bir çok konuda yardımcı olduklarını söylüyor.

Kuluçka merkezlerinin bu yardımları sonucunda genç girişimcilerin de işlerinin kolaylaştığını ve hızlı bir ivme kazanabildiklerini ayrıca kuluçka merkezlerinin en güzel yanının ise kısa sürede bildirim alınabilmesi olduğunu ifade eden Göksemin Gökalp Özdemir, hem girişimciler için hem de mentorlar için bu durumun oldukça yüksek bir motivasyon sağladığını sözlerine ekliyor.

E-Bülten