Mentor Olarak Süreçlere Nasıl Hazırlanıyorsunuz?

Göksemin Gökalp Özdemir / Stratejik Marka Danışmanı - 14.02.2018

Göksemin Gökalp Özdemir

Göksemin Gökalp Özdemir / Stratejik Marka Danışmanı

Göksemin Gökalp Özdemir çocukluğunun bir kısmını Texas’da geçirmiş ve defalarca okul değiştirmiş. 20 yaşında üniversiteyi bitiren Göksemin Gökalp Özdemir kariyerine TNT Express ile başladı. Ardından kariyerine perakende sektörüne Swatch bünyesinde çalışarak devam etmiş. Calvin Klein, G-star gibi markaların Türkiye’deki marka müdürlüğünü üstlenmiş. Bu tecrübelerden sonra ise Vakko’da satış ve pazarlama müdürlüğüne geçiş yapmış. Son iki senedir ise danışmanlığın yanı sıra Google ve İş Bankası’nda girişimcilik projelerinde mentörlük yapmakta. Aynı zamanda özel bir üniversitede marka üzerine dersler de veriyor.

Mentor Göksemin Gökalp Özdemir, dinamiklerin oldukça hızlı değiştiği bir dünyada deneyiminiz ne kadar olursa olsun bugün ki durumunuzun yine de yeterli kalmadığını söylüyor. Bu nedenle sürekli olarak araştırmak gerektiğini yeni gelişimlerin takip edilmesi ve sürekli okunması gerektiğine dikkat çekiyor.

Göksemin Gökalp Özdemir, gün içerisinde özellikle en az 2 saatini okumaya ve araştırmaya adadığını ve sürekli olarak yeni gelişmeleri takip ettiğini söylüyor. Mentor, danışman gibi sıfatlara ulaştığınızda her şeyin tamamlanmış olduğunu değil  aslında her şeyin o zaman başladığının özellikle altını çiziyor.

E-Bülten