Mevsime Göre Saç Bakımı

Adem Terzi / Adem Terzi Barber's Club Kurucu - 07.01.2018

Adem Terzi

Adem Terzi / Adem Terzi Barber's Club Kurucu

Barber’s Clup'ın kurucusu ve Türk Tıraşı'nın Mucidi olan Adem Terzi, kendini mesleğine aşık bir insan olarak tanımlıyor. Çocukluğunda ayakkabı boyacılığından, su satıcılığına kadar bir çok iş yapmış. Bu gün ki konumuna geçmişi sayesinde gelmiş. Markasını büyütmek için her zaman sabır, mücadele ve emek göstermiş. Emek vermeden sahip olunanların, aslında hiçbir zaman sizin olmadığı düşüncesi ile her zaman çabasını sürdürmüş. Bugün hem Türkiye'de hem de dünyada tanıtımını yaptığı Türk Tıraşı oldukça ilgi görüyor. Adem Terzi de hem mesleğini layığıyla icra etmeyi hem de Türkiye'yi sektöründe global olarak tanıtmayı amaçlıyor.

Türkiye’de dört mevsim yaşanmasından dolayı mevsim değişikliğinde saçlarda dökülmelerin görüleceğini belirten Adem Terzi, her mevsim için ayrı şampuanlarla bakım yapmamız gerektiğini tavsiye ediyor.

Kışın saçlardaki kırılma ve çatallaşmayı yumuşatmak için ayrı bir bakım seti, yazın saç tellerinde ki incelmeleri sıkılaştırmak için ise ayrı bakım seti kullanılması gerektiğini ve uzman kuaförlerden yardım almak gerektiğini söylüyor. Ayrıca egzemanın kepekle karıştırıldığını belirtirken insanların uzman kuaförlerden bu konuda da bilgi alması gerektiğini tavsiye ediyor.

E-Bülten