Neden Marka Yaratmak Gerekiyor?

Göksemin Gökalp Özdemir / Stratejik Marka Danışmanı - 17.03.2018

Göksemin Gökalp Özdemir

Göksemin Gökalp Özdemir / Stratejik Marka Danışmanı

Göksemin Gökalp Özdemir çocukluğunun bir kısmını Texas’da geçirmiş ve defalarca okul değiştirmiş. 20 yaşında üniversiteyi bitiren Göksemin Gökalp Özdemir kariyerine TNT Express ile başladı. Ardından kariyerine perakende sektörüne Swatch bünyesinde çalışarak devam etmiş. Calvin Klein, G-star gibi markaların Türkiye’deki marka müdürlüğünü üstlenmiş. Bu tecrübelerden sonra ise Vakko’da satış ve pazarlama müdürlüğüne geçiş yapmış. Son iki senedir ise danışmanlığın yanı sıra Google ve İş Bankası’nda girişimcilik projelerinde mentörlük yapmakta. Aynı zamanda özel bir üniversitede marka üzerine dersler de veriyor.

Göksemin Gökalp Özdemir’le yaptığımız röportajımızda kendisininden markanın ne olduğuyla alakalı bilgi aldık. Marka diye isimlendirilen olgunun yapılan işler sonucunda tüketicinin kafasında oluşturduğumuz olgu olduğunu söylüyor ve iyi marka olabilmek için tüketicinin gözünde bu seviyeye gelmemiz gerektiğini, kendimizi iyi olarak görmenin bir önem ifade etmediğini belirtiyor.

Tüketicinin gözünde istenilen algının oluşturulmasının satışlara yansıdığını belirten Göksemin Gökalp Özdemir bu sayede hedeflere ulaşıldığını ve müşterinin gözünde doğru algının oluşturulmasının oldukça önemli bir uğraş olduğunu vurguluyor.

Markalaşmaya çok önem verilmediğini vurgulayan Göksemin Gökalp Özdemir markalaşma sürecinin şansa bırakılmaması gereken bir iş olduğunu ve bu süreci doğru bir şekilde yürüten markaların başarılı olacağını da sözlerine ekliyor.

E-Bülten