Neden Oyunlaştırma?

Ercan Altuğ Yılmaz / Time Go Kurucu Ortak - 28.06.2018

Ercan Altuğ Yılmaz

Ercan Altuğ Yılmaz / Time Go Kurucu Ortak

Yıldız Teknik Üniversitesi, Matamatik Mühendisliği mezunu olan Ercan Altuğ Yılmaz, tutkulu olduğu eğitim sektöründe ilerlemiş. Kendini eğitimci olarak tanımlıyor. Bilge adam, Turkcell gibi firmalarda çalışmış. Eğitim teknolojileri üzerine uzmanlığı geliştirmiş. Turkcell çalışırken Oyunlaştırma ile tanıştığını ve kariyerinin devamında Oyun ve Oyunlaştırma üzerine çalışmalar gerçekleştirmiş. İki kitabı bulunan Altuğ, oyunlaştırma üzerine de konferanslar düzenliyor.

Oyunlaştırmanın doğasında odaklanmanın olduğunu ifade eden Ercan Altuğ Yılmaz. Oyunun doğası gereği dikkatin toplanması ve odaklanılması gerektiğini ifade ediyor. İnsanın dikkatinin ölçümlenebilir olduğuna dikkat çeken Ercan Altuğ Yılmaz oyunların bunu sağladığını belirtiyor.

Çocukların oyun oynarken zamanın nasıl geçtiğini anlamadıklarını ve bugün de bu teorinn yani dikkat oyunlaştırmasının çok önemli bir konumda olduğunu ifade ediyor. Bugün iş hayatında da bu kavramın çok fazla değer kazandığını bunun için çalışma ve araştırmaların gerçekleştirildiğini ifade ediyor.

Odaklanma için çok fazla uygulamanın da bulunduğuna dikkat çeken Ercan Altuğ Yılmaz, forest gibi uygulamaların çocuklar üzerinde ciddi manada etkisi olduğunu ve bugün oyun dünyası içerisinde de büyük bir öneme sahip olduğunun ifadesinde bulunuyor.

E-Bülten