Oyunlaştırma Gelecekte Nerelerde Etkili Olacak?

Ercan Altuğ Yılmaz / Time Go Kurucu Ortak - 28.06.2018

Ercan Altuğ Yılmaz

Ercan Altuğ Yılmaz / Time Go Kurucu Ortak

Yıldız Teknik Üniversitesi, Matamatik Mühendisliği mezunu olan Ercan Altuğ Yılmaz, tutkulu olduğu eğitim sektöründe ilerlemiş. Kendini eğitimci olarak tanımlıyor. Bilge adam, Turkcell gibi firmalarda çalışmış. Eğitim teknolojileri üzerine uzmanlığı geliştirmiş. Turkcell çalışırken Oyunlaştırma ile tanıştığını ve kariyerinin devamında Oyun ve Oyunlaştırma üzerine çalışmalar gerçekleştirmiş. İki kitabı bulunan Altuğ, oyunlaştırma üzerine de konferanslar düzenliyor.

Ercan Altuğ Yılmaz  insanı odağa koyan bir teknoloji olduğu için insanı ihtiyacı olan tüm yaklaşımlarda ihtiyaç duyulacağını ifade ediyor. Altuğ, sürdürülebilirlik, geri dönüşüm ve enerji gibi faktörlerde oyunlaştırmanın günden güne yer edindiğini ifade ediyor.

Ercan Altuğ Yılmaz  Oyunlaştırmanın olmadığı ve olduğu tarafı karşılaştırarak durumu analiz etmenin de önemli olduğuna dikkat çekiyor. Yakın bir zamanda sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm gibi kavramları oyunlaştırma içerisinde daha çok duyacağımızı ve inşaların buralarda oyunlaştırmayı daha etkin bir şekilde kullanıyor olacağını ifade ediyor.

Ercan Altuğ Yılmaz  uzun vadede ise vatandaşlık oyunlaştırmasının önemli bir konuma geleceğini ifade ediyor.

E-Bülten