Oyunlaştırma Kitabınızdan Bahseder Misiniz?

Ercan Altuğ Yılmaz / Time Go Kurucu Ortak - 28.06.2018

Ercan Altuğ Yılmaz

Ercan Altuğ Yılmaz / Time Go Kurucu Ortak

Yıldız Teknik Üniversitesi, Matamatik Mühendisliği mezunu olan Ercan Altuğ Yılmaz, tutkulu olduğu eğitim sektöründe ilerlemiş. Kendini eğitimci olarak tanımlıyor. Bilge adam, Turkcell gibi firmalarda çalışmış. Eğitim teknolojileri üzerine uzmanlığı geliştirmiş. Turkcell çalışırken Oyunlaştırma ile tanıştığını ve kariyerinin devamında Oyun ve Oyunlaştırma üzerine çalışmalar gerçekleştirmiş. İki kitabı bulunan Altuğ, oyunlaştırma üzerine de konferanslar düzenliyor.

oyunlaştırma ile 2014’de tanıştığında Türk uzman olmadığını ifade eden Ercan Altuğ Yılmaz. İlk tanışmasının Turkcell’de çalışırken olduğunu ifade ediyor. İlk kitabında yazarlık ile ilgili bir iddaa’sının olmadığını ama Türkiye de böyle bir kavram için yeterli içerik bulunmamasından ötürü çalışma yapma gereksinimi hissettiğini belirtiyor.

İlk kitabında oyunlaştırma konusunda çok fazla uzman olmadığını belirten Ercan Altuğ Yılmaz oyunlaştırma ile ilgili uzmanlığı bulunan kişiler ile gerçekleştirdiği röportajlara yer verdiğini ifade ediyor.

İlk kitabında içine sinene kadar uzmanlarla röportaj yaptığını ve büyük bir çaba içerisinde kitabını yayınladığını ifade etti. Ercan Altuğ Yılmaz  Bahçeşehir Üniversitesi’nde oyun tasarımı dersinin açıldığını ve şuan da orada dersler verdiğini ifade ediyor.

 

Bunun yanı sıra Türk insanın farklı olduğunu ve yurtdışında getirilen oyunlaştırma modellerinin Türkiye’ de çalışmadığını ifade eden Ercan Altuğ Yılmaz ikinci kitabında ise iş hayatına ve iş modellerine yönelik olarak kitabını olgunlaştırdığını belirtiyor.

E-Bülten