Oyunlaştırma Neden Popülerleşti?

Ercan Altuğ Yılmaz / Time Go Kurucu Ortak - 28.06.2018

Ercan Altuğ Yılmaz

Ercan Altuğ Yılmaz / Time Go Kurucu Ortak

Yıldız Teknik Üniversitesi, Matamatik Mühendisliği mezunu olan Ercan Altuğ Yılmaz, tutkulu olduğu eğitim sektöründe ilerlemiş. Kendini eğitimci olarak tanımlıyor. Bilge adam, Turkcell gibi firmalarda çalışmış. Eğitim teknolojileri üzerine uzmanlığı geliştirmiş. Turkcell çalışırken Oyunlaştırma ile tanıştığını ve kariyerinin devamında Oyun ve Oyunlaştırma üzerine çalışmalar gerçekleştirmiş. İki kitabı bulunan Altuğ, oyunlaştırma üzerine de konferanslar düzenliyor.

Oyulaştırmanın popülerleştirmesinin birkaç farklı nedeni olduğunu söyleyen Ercan Altuğ Yılmaz ilk kitabında da bu konu üzerine konuştuğunu ifade ediyor. Varolan yöntemlerin çalışmadığının söylediğini söyleyen Ercan Altuğ Yılmaz standart yapıların yeni neslin dikkatini çekmediğini ifade ediyor. Oyunlaştırma ile dizayn edilen içeriklerin daha çok dikkat çektiğinin üzerinde duran Ercan Altuğ Yılmaz varolan sistemlerin insanların yeni nesil yöntemlere olan yatkınlığı nedeniyle artık pasif konumda olduğu ifadesinde bulunuyor.

Günümüzde şirketlerin oyunlaştırma faktörüne daha dikkat çektiğini ve kullanmaya başladıklarını söylüyor. Oyulaştırmanın da artık günümüzde artık bir popülerleşmeye kavuştuğunu söyleyen Ercan Altuğ Yılmaz insanların adaptif bir canlı olması nedeniyle farklı arayışlar içerisinde olduğunu belirtiyor.

E-Bülten