Oyunlaştırma Nedir?

Ercan Altuğ Yılmaz / Time Go Kurucu Ortak - 28.06.2018

Ercan Altuğ Yılmaz

Ercan Altuğ Yılmaz / Time Go Kurucu Ortak

Yıldız Teknik Üniversitesi, Matamatik Mühendisliği mezunu olan Ercan Altuğ Yılmaz, tutkulu olduğu eğitim sektöründe ilerlemiş. Kendini eğitimci olarak tanımlıyor. Bilge adam, Turkcell gibi firmalarda çalışmış. Eğitim teknolojileri üzerine uzmanlığı geliştirmiş. Turkcell çalışırken Oyunlaştırma ile tanıştığını ve kariyerinin devamında Oyun ve Oyunlaştırma üzerine çalışmalar gerçekleştirmiş. İki kitabı bulunan Altuğ, oyunlaştırma üzerine de konferanslar düzenliyor.

Ercan Altuğ Yılmaz  oyunlaştırma gibi bir kelimenin Türkçemizde yer alıyor olmasınından dolayı şanslı olduğumuzu ifade ediyor. Bazı kurallar koyularak yapılan etkileşimlerin oyun kavramını oluşturduğunu söyleyen Altuğ, bu kavramlara ek olarak sistemin içerisine ödül faktörü sokulduğunda ve gerçek hayat içerisinde ki faktörleri yerleştirdiğimizdeyse bunun oyunlaştırmaya döndüğünü söylüyor.

Ercan Altuğ Yılmaz  Oyunlaştırmanın aslında oyundan gücünü alıp gerçek hayatta ki bir davranış yada hedef’in gerçek hayatta kullanılmasını olduğunu ifade ediyor olduğunu söylüyor.

Ercan Altuğ Yılmaz  Oyunlaştırma kelimesinin tam anlamının gerçek hayattaki bir davranış hedefini oyuna çevirmek olduğunu söylüyor.

E-Bülten