Papara CEO’sundan Girişimcilere Tavsiyeler

İlker Diker / Papara CEO - 13.01.2018

İlker Diker

İlker Diker / Papara CEO

İstanbul doğumlu olan İlker Diker evli ve 2 çocuk babasıdır. Çalışma hayatına 1999 yılında Garanti Bankası'nda Shop&Miles ve Bonus’un program ortaklarının yönetildiği birimde başladı. 2005 yılında Türk Ekonomi Bankası üye iş yerleri satın alma ve pazarlama birimine geçiş yapmış. 2014’ün başında ödeme sistemleri dünyasına kendi markası olan PayWizard ile girerek şirket kurmuştur.. Bugün Türkiye’nin önemli elektronik para kuruluşlarından Papara’nın CEO’su olarak kariyerine devam ediyor.

İlker Diker, Girişimci ruhlu insanlara ilk tavsiye olarak, öncelikle fikirlerinin kaliteli olmasının gerektiğini ancak daha önemlisinin, fikirlerini hayata geçirmek için gerekli olanın “enerji” olduğunu belirtiyor. İyi bir girişimci olabilmek için bir diğer faktörün de iyi bir ekip kurmak olduğunu ve fikir sahiplerinin hayatlarının ortasına fikirlerini oturtmalarını tavsiye ediyor.

Bu çabaların sonucunda da girişimlerin belli bir noktaya geldiğini ve yatırımcıyla buluştuğunu, bu sayede de girişim hayallerinin büyümesinin önündeki engellerin ortadan kalktığını ifade ediyor.

E-Bülten