Papara CEO’su İle Üye İş Yeri Edinim Sürecini Konuştuk

İlker Diker / Papara CEO - 03.01.2018

İlker Diker

İlker Diker / Papara CEO

İstanbul doğumlu olan İlker Diker evli ve 2 çocuk babasıdır. Çalışma hayatına 1999 yılında Garanti Bankası'nda Shop&Miles ve Bonus’un program ortaklarının yönetildiği birimde başladı. 2005 yılında Türk Ekonomi Bankası üye iş yerleri satın alma ve pazarlama birimine geçiş yapmış. 2014’ün başında ödeme sistemleri dünyasına kendi markası olan PayWizard ile girerek şirket kurmuştur.. Bugün Türkiye’nin önemli elektronik para kuruluşlarından Papara’nın CEO’su olarak kariyerine devam ediyor.

Papara üye iş yeri kabulu yapıyor mu? diye sorduğumuzda İlker Diker, Papara’nın iş yerlerini de kabul ettiklerini ve bazı kurallar uygulandıktan sonra sisteme kabul edildiklerini söylüyor. Bunlar hangi alanda faaliyet gösterildiği, ne kadar süredir faaliyette olunduğu gibi basit bilgiler. Daha sonra alınan güvenlik önlemlerinin incelenmesiyle birlikte tamamlanan evrak dökümanlarının da halledilmesi ile entegrasyonun sağlanacağını açıklıyor.

Üye iş yerlerinin sektörlere göre ücretlendirildiğini belirten İlker Diker, yapılan hizmete göre komisyon farklarının olduğu belirtiliyor. Papara’nın bugün kredi kartı kullanmak istemeyen bir kitleye hizmet verdiği ve bu kitlenin de rahatlıkla alışveriş yapabilmesi için imkan sağladığı ifade ediliyor.

Türkiye’de şu an internet alışverişlerinin sepetten dönme oranının %65 gibi bir oranda olması tüketicilerin sayfaya güvenmemesi veya internete güvenmemesi olarak görüldüğünü söyleyen Diker. Papara’nın sepetten dönme oranını aşağı çekmek için bir çözüm olmasını amaçladıklarını ve tüketicilerin elektronik para bakiyeleriyle anında alışverişi sonlandırabileceklerini belirtiyor.

E-Bülten