Saç Kesimi Neye Göre Yapılmalıdır?

Adem Terzi / Adem Terzi Barber's Club Kurucu - 08.01.2018

Adem Terzi

Adem Terzi / Adem Terzi Barber's Club Kurucu

Barber’s Clup'ın kurucusu ve Türk Tıraşı'nın Mucidi olan Adem Terzi, kendini mesleğine aşık bir insan olarak tanımlıyor. Çocukluğunda ayakkabı boyacılığından, su satıcılığına kadar bir çok iş yapmış. Bu gün ki konumuna geçmişi sayesinde gelmiş. Markasını büyütmek için her zaman sabır, mücadele ve emek göstermiş. Emek vermeden sahip olunanların, aslında hiçbir zaman sizin olmadığı düşüncesi ile her zaman çabasını sürdürmüş. Bugün hem Türkiye'de hem de dünyada tanıtımını yaptığı Türk Tıraşı oldukça ilgi görüyor. Adem Terzi de hem mesleğini layığıyla icra etmeyi hem de Türkiye'yi sektöründe global olarak tanıtmayı amaçlıyor.

Kuaförlerin saç kesimi esnasında öncelikle misafirlerinin yüz hatlarını, alın ve boyun boşluğunu, burun yapısını, boy ve kiloyu baz alarak model seçimi yapması gerektiğini söylüyor.

Ayrıca saçın ince veya kalın telli olmasının da kesim sırasında dikkat edilmesi gerektiğini ekliyor. Kişinin yaptığı işe uygun saç kesimi yapılmasının da öneminden bahsediyor. Adem Bey müşterilerinin işine uygun imaj belirlemeleri gerektiğini söylüyor.

E-Bülten