SEO Nedir? Neden İhtiyaç Duyuluyor?

Ömer Akgün / Seo Danışmanı - 13.01.2018

Ömer Akgün

Ömer Akgün / Seo Danışmanı

SEO Danışmanlığı yapan Ömer Akgün, bu serüvene ortaokul ve lise yıllarında web tasarımla başlamıştır. Şimdiye kadar web alanında bir çok proje üretti ve çeşitli markaların internet sitelerini yönetti. Daha sonra SEO'yu keşfederek çeşitli ajanslarda SEO alanında çalışmalar yaptı ve kendi dijital ajansını kurdu. Ajans deneyimi sonucunda şu anda serbest olarak çalışmaya devam etmekte.

SEO ile alakalı bizi bilgilendiren Ömer Akgün, web sitelerinin arama motorlarında rakiplerinden ön sıralarda yapılması için yapılan bir takım çalışmalar olarak tanımladığı SEO’yu site içi ve dışı olmak üzere iki optimizasyon olarak ele alınabildiğini söylüyor.

Site içi optimizasyonunda arama motorlarının web sitelerinden beklentilerine ağırlık verdiklerini ve buna yönelik çalışmalar gerçekleştirdiklerini dile getiriyor. Arama motorlarının bir siteyi konumlandırırken Backlink adını verdikleri bağlantılara da önem verdiklerini söyleyen Ömer Akgün, bunlara yönelik bir çok çalışma gerçekleştirdiklerini sözlerine ekliyor.

E-Bülten